Narodil se 6.4.1963 v Ostravě. Otec-člen operního, později operetního souboru. Matka - úřednice. Od 9 let, člen dětského pěveckého sboru „Skřivan“-menší sólové výstupy. Od 14 let v letech 1978-1982 při studiu střední školy aktivně hrál a později zpíval v polo-profesionální big-beatové kapele „Limith“.Po absolvování VZS (vojenská základní služba) v r. 1982 navázal spolupráci se šéfem hudebního oddělení při SOU Vítkovice (Vítkovák) v big -beatové kapele „Isabell“. V r. 1987 nastoupil jako externista operetního souboru NDM Ostrava (tehdejší SDO).Od r. 1988 zaměstnán v operetě na ½ úvazku jako člen operetního sboru.V r. 1990 nastoupil jako člen operního sboru do DAD (tehdejší DZN). Už v době působení v operetním souboru se začal odborně hlasově školit u profesorky p. Heroldové, bývalé operní pěvkyně. Pokračoval ve studiu u p. Tichého, tehdejšího sólisty operety SDO. Po jeho odchodu do angažmá v zahraničí začal docházet k Petrovi Millerovi, sólistovi operety NDM. Posléze přešel k p. Evě Gebauerové-Phillips, se kterou začal studovat menší sólové party a kterou navštěvoval 3 léta. Posléze pokračoval až do r. 1998 v hlasovém školení u Vojtěcha Kupky, sólisty NDM. S ním nastudoval většinu rolí a roliček, se kterými v divadle začínal. V této době začal navštěvovat i kurzy zpěvu u profesora Paola Napoliho, který pravidelně přijížděl na pěvecká školení do NDM Ostrava. Dlouholetá spolupráce byla přerušena až ukončením jeho činnosti v NDM. Jeho výborná hlasová školení se projevila zejména u nastudované role Arsamena v opeře Xerxes. Po jeho odchodu se pravidelně soukromě školil u p. Jurije Galatenka, jehož výuka však pro nedostatek času skončila.


alles full der liebe freunde 1 20131124 1412324392V letech 1999-2004 se po nabídce dirigenta Marka Tracze, slavného polského dirigenta a majitele agentury Promusica, stal členem velkého polsko - německého projektu,vyjíždějícího na velké zimní 2měsíční turné po západní Evropě.Tento projekt v koprodukci Wroclawské agentury Promusica a agentury Gerhartz GmbH pod názvem „Gross Polen oper“ má v západní Evropě velkou tradici. Agentura Promusica má více operních, operetních i baletních souborů, které často vystupují na scénách západní Evropy.
S touto agenturou vystupoval prvním rokem v představeních Nabucco, Die Zauberflöte, Aida, Die Fliedermaus, Il trovatore a ve scénickém provedení Gross Verdi Gala a Gross Strauss Gala.
V roce 2000 mu dirigent Marek Tracz nabídl spolupráci v opeře Die Zauberflöte a obsadil ho do role Monostatose a do koncertních sólových výstupů v projektu Vedie zauber floete 2 20130831 1474758636rdi a Strauss Gala. S těmito rolemi na západ od našich hranic zaznamenal podstatný úspěch na mnoha prestižních scénách.
Tato spolupráce pokračovala až do roku 2004, kdy kvůli situaci a vytíženosti v NDM musel tyto turné přerušit.
Dirigent Marek Tracz ještě další léta projevoval zájem o jeho účast na svých projektech, nicméně stálé zaměstnání v NDM mu již neumožňovalo vycestovat na delší turné.V současné době se mimo práci v divadle věnuje i koncertní činnosti. Spolupracoval jako sólista s agenturou Accendo Ostrava, dále spolupracuje s p. Ludmilou Zálesnou a se sdružením Quo Vadis a také samozřejmě s p. Evou-Gebauerovou-Phillips.

Nastudované a odehrané role v NDM:

La Bohéme-Parpignoll a prodavač švestek
Broučci-Verunek
Der Vampyr-Gadschill
Čert a Káča- Muzikant
Únos ze Seraillu-předzpěvák
Káťa Kabanová-lodník
Sněguročka-Lešij
Macbeth-1.vrah
Zámečník-Vilém
Aitna-Terzo folletto,Secondo Diavollo,Capo candelore
Řecké Pašije-Michelis
Manon Lescaut-Lampář
Falstaff-Bardolfo
Dvě vdovy-Toník
La Traviata-Giusseppe
Ariadna de Naxos-Scaramuccio
Kolotoč-Zlatokop
La Lupa-Nicola
La Rondine-Gobin, 3.mladík, Student
Il soffio della fate-3.voják
Opera z pouti-zpěvák
Xerxes-Arsamenes
Die Zauberflöte- Monostatos a 1. Ozbrojenec
Kolotoč - vůdce zlatokopů
Fedora - Sergio, podkoní
Hamlet - 2. hrobník
Tři přání aneb vrtkavosti života - Generál
Bouře-Antonio, bratr Prosperův
Tajemství - Jirka zvoník

Design by Rolety